O NÁS

Q-PRODUCTS Industrial Computers

- Produkty ušité na mieru zákazníkom.

 

Naša spoločnosť sa od roku 1993 vyprofilovala v segmente počítačov pre priemyselné, mobilné aplikácie. Vyvíjame a vyrábame počítače a špeciálnu techniku na mieru pre oblasť automatizácie procesov a do extrémnych podmienok.

Okrem vývoja a výroby distribujeme ucelený rad prídavných modulov k počítačom pre oblasť merania, zberu dát a riadenia procesov. Dokážeme navrhnúť a vyrobiť počítač pre takmer všetky oblasti použitia a akékoľvek prostredie. Naša spoločnosť sa nachádza v Bratislave a vedie ju od začiatku jej zakladateľ Ing.František György.

 

Viac ako 15 rokov skúseností, rozsiahla spolupráca s odborníkmi z technických inštitútov a spoločností zaoberajúcich sa výskumom v kombinácii s nákladovo efektívnym vývojom a produkciou nám umožňujú prinášať na trh výrobky na najvyššej profesionálnej úrovni za konkurenčné ceny.

 

Vlastná meracia technika a skúšobné zariadenia v rukách našich vysoko kvalifikovaných inžinierov sú zárukou prisľúbenej kvality. Sme hrdí na skutočnosť, že viac než 80% našich zamestnancov absolvovalo technické univerzity II. stupňa.

 

Disponujeme vlastnými CNC zariadeniami, ktoré nám umožňujú meniť vaše predstavy na reálne výrobky. Sme výrobca aj distribútor zariadení a špeciálnej techniky pre automatizáciu, priemysel, reklamný a bankový sektor a špeciálne aplikácie.

 

Ak hľadáte riešenie, kde potrebujete výpočtový výkon, dotykovú obrazovku, merať signály, riadiť výrobný proces alebo efektívne využiť najnovšie RFiD technologie sme tu pre Vás. Poradíme Vám a pomôžeme zorientovať sa v danej oblasti.

 

Dovoľte nám predstaviť naše technológie a služby:

  • Distribučná divízia - priemyselné počítače, displeje, dotykové panely, komponenty pre stavbu technologických počítačov, meracie karty a prevodníky, transportné vodotesné boxy a svietidlá Peli.
  • Výrobná divízia - 3D CAD/CAM modelovanie, CNC 5-osé frézovanie kovov a plastov, CNC ohraňovanie plechov a špeciálnych za studena ohybných plastov, CNC sústruženie, popisovanie reklamných predmetov a výrobkov laserom, zákazková výroba prototypov a sériová výroba elektronických zariadení a špeciálnych konštrukcií.


 

  • CNC frézovanie

Naše vysoko produktívne 5-osé frézovacie centrá s najmodernejším CAD/CAM softvérom sú vhodné na výrobu skutočne precíznych zákazkových riešení aj v malých objemoch. Vieme efektívne pokryť prototypovú výrobu, verifikáciu a následne sériovú produkciu.

 

Extrémna tuhosť konštrukcie strojov a laserové odmeriavanie nástrojov zaručujú tisícinové presnosti každého obrobku aj pri zmene okolitej teploty. Patentovaná ochrana vretien pri kolízii chráni nielen naše stroje ale aj vaše výrobky.

 

 

 

Modulárny systém s rozmanitými možnosťami je pre zákazníka zárukou, že platí za funkčnosť, ktorú skutočne potrebuje. Vítané sú aj malosériové zákazky na špeciálne náhradné diely. Máme skúsenosti s obrábaním hliníkových, ocelových a plastových materiálov. Vieme poradiť najvhodnejší materiál a technologický postup.

Nami vyrobené diely nájdete v zariadeniach spotrebnej elektroniky, medicíny, automobilového priemyslu až po vesmírny program ESA a skCUBE.

 


  • CNC ohraňovanie plechov

Náš TruBend ohraňovací lis série 5000 kombinuje v sebe viacero výhod. Stroj je flexibilný pre výrobu rôznych výrobkov do rôznych typov aplikácií. Sme schopní pokryť veľké aj malé objemy, jednoduché aj zložité výrobky. Patentovaná technológia nám umožňuje sledovať presnosť ohybov u všetkých výrobkov.

 

 

 

Ohraňovacia sila 850kN, šírka záberu 2210mm a 4 hydraulické valce zaručujú maximálnu presnosť na celej dĺžke ohybu. Inštalovaný ACB senzor zaručuje desatinovú presnosť uhlov pri každom ohybe nezávisle od typu materálu.

 

Máme skúsenosti s ohraňovaním hliníkových, klasických ocelových, nerezových plechov a špeciálnych za studena ohybných plastov.

 


  • Popisovanie materiálov laserom

V decembri 2009 sme rozšírili strojársku divíziu o priemyselný popisovací laser TruMark 3020. Jedná sa pevnolátkový Nd:YAG laser s vlnovou dĺžkou 1064nm.

 

Zákazníkom ponúkame možnosť popisovania kovových a plastových predmetov. Ak požadujete profesionálny vzhľad výrobkov a k nim zodpovedajúci profesionálny popis, tak je popisovanie laserom pre Vás správnou voľbou. Na rozdiel od sieťotlače ponúka 100% opakovateľnosť, presnosť 0,05 mm, odolnosť popisu aj pri trvalom používaní a vysokú flexibilitu pri zmene popisovaných textov alebo grafiky.

 

Popisovanie laserom alebo gravírovanie je vhodné na označovanie výrobkov, reklamných predmetov, materálov a pod. Táto technológia poskytuje momentálne najvyššiu kvalitu zobrazených motívov z dostupných popisovacích technológií.

 

Importovať vieme motívy v štandardných formátoch AI (Adobe Illustrator), CDR (Corel Draw), DWG a DXF.

 

 

- zákazkové popisovanie laserom,
- max. veľkosť popisovaného motívu 110x110mm,
- vstupné formáty AI, CDR, DWG a DXF,
- popisovanie plastových a kovových povrchov,
- laserové popisovanie výrobkov, reklamných predmetov, materiálov,
- výrobné štítky a panely na zariadenia,
- značenie čiarových kódov a Datamatrix kódov - 2D kódy
- profesionálne priemyselné značenie
 

Viac informácií o značení laserom nájdete v aktualitách.

 


  • Engineering / 3D CAD / CAM modelovanie

Naša CAD/CAM divízia konštruktérov a frézarov disponuje najmodernejším softvérom pre rýchly a jednoduchý návrh a výrobu prototypov. 3D modelovanie umožňuje rapídne skrátiť čas návrhu a výroby zariadenia a zároveň šetriť financie zákazníkov. 100% kompatibilita CAD a CAM modulov prináša výhody pri importe 3D modelov bez nutnosti opätovného prekreslovania, prípadne dodatočných úprav.

 

Výroba každého výrobku z CAD modelu je pred výrobou simulovaná v CAM systéme, čo nám umožňuje dopredu odhadnúť čas a tým aj náklady spojené s opracovaním obrobku. Zákazník platí vždy len reálne spotrebovaný strojový čas. Elektronický model prináša aj ďalšie výhody najmä pri opakovanej výrobe, prípadne zmene verzie výrobku na novú.

 

 

 

Dokážeme importovať modely najpoužívanejších 3D modelovacích nástrojov - SolidWorks™, Pro-Engineer™ , SolidEdge™, exportné formáty IGES, STEP a iné.

 


 

 

Na Vaše otázky ohľadom spolupráce Vám radi odpovieme telefonicky na tel. 02/4464 6474. Ukážky našej práce možete vidieť na stránke www.mttx.eu

HOME | PRODUKTY | O NÁS | NAŠE PRODUKTY | SLUŽBY | RIEŠENIA | KATALÓGY | PODPORA | SÚBORY | VÝPREDAJ | DODÁVATELIA | KONTAKT | AKTUALITY
2001-2023 Q-PRODUCTS, všetky práva vyhradené